שירותי המרפאההשתלות שיניים ברחובות

השתלות שיניים ברחובות ותהליך ההשתלה בכלל עובר שיפור ושדרוג בתקופה האחרונה בזכות האמצעים הטכנולוגיים והחומרים המתקדמים. ברוב המקרים תהליך השתלות השיניים מאפשר לנו לקבל תוצאה טובה לטווח ארוך.

השתלות שיניים ברחובות – סיווג השתלים דנטליים

השתלים מסווגים בדרך כלל על פי התהליך שבו הם מתבצעים. ישנם שתי אפשרויות לביצוע ההשתלה, האפשרות הראשונה היא בשני שלבים והאפשרות השניה היא בפעם אחת.

השתלה בשני שלבים: זהו הליך כירורגי, בשלב הראשון מבצעים ניתוח שבו מניחים את השתלים במקום המחוסר שיניים, ונותנים לרקמת החניכיים זמן החלמה של מספר חודשים. ולאחר מכן בשלב השני מבצעים חשיפה של השתלים, על מנת למקם את המבנים על השתלים שישמשו אותנו כבסיס עליו ימוקם השיקום הזמני (הכתר, גשר).

השתלה בשלב אחד: הליך כירורגי, שבו השתל מונח בצורה כזו שבסוף ההליך החלק העליון של השתל גלוי מעל רקמת החניכיים. בהליך זה אין צורך בביצוע חשיפת השתל, לאחר מספר חודשים של החלמה בו השתל נקלט עוברים לשלב השיקום.

השתלות שיניים ברחובות במרפאתו של ד"ר עטיה, יכולות להתבצע במספר דרכים. דרך נוספת לסיווג השתלים מבוססת עפ"י גודל השתלים, אשר יקבע את מיקומם בפה, כאשר כל מקרה נבחן לגופו. במקרה של חוסר עצם נשתמש בשתל קצר יותר, ובמקרים בהם יש מספיק עצם לרוב נשתמש בשתל ארוך יותר. דבר נוסף שמשפיע על קבלת החלטה על גודל השתל הוא הקירבה לעצב או לסינוס, במקרים אלו ייתכן ונצטרך לבצע תוספת של עצם על מנת לייצב את השתלים. הגדלים של השתלים נעים בין 5-15 מ"מ והקוטר שלהם נע בין 3-5 מ"מ.

השתלות שיניים ברחובות - מעין שורש מלאכותי של השן
השתלות שיניים ברחובות – מעין שורש מלאכותי של השן

מהו השתל?

שתל דנטלי למעשה הינו מעין "שורש מלאכותי של שן" ותפקידו להחליף את השורש של השן הטבעית בפה, כאשר לא ניתן להציל את השן. השתל מוחדר לאזור המחוסר שן שבלסת על מנת להחליף את השן האבודה, ועליו נבנה את השיקום (הכתר). בדרך כלל שתל עשוי מטיטניום המהווה חומר ביוקומפטיבילי (שנקלט ומתאים להחליף את השן). השתלות שיניים ברחובות מתבצעות במרפאתו של ד"ר עטיה מדי שבוע באמצעים טכנולוגיים מובילים מהתחום.

הליך הקליטה של השתל לעצם נקרא: אוסטיאואינטגרציה דהיינו אינטגרציה של השתל בעצם והוא מתאפשר אודות לתכונות הפיזיקליות של השתל מטיטניום. שתלים מהווים חלופת תפקודית מתקדמת ביחס לתותבות היות והם לא נשלפים וקבועים בפה, הם נוחים ונראים טבעיים בפה. קשה להבחין בין שן אמתית לכתר על גבי שתל.

השתלות מונחות מחשב

אלה השתלות מתקדמות המתאפשרות בעקבות פריצת דרך בתחום הטכנולוגיות הדנטליות. עתיד רפואת השיניים עובר מהפכה בשנים האחרונות אותה אנו מאמצים בחום. רפואת השיניים הדיגיטלית מביאה עמה שינוי גדול, בכל הקשור למכשור ברמת דיוק מקסימלית, נוחות רבה למטופלים, קיצור משך הטיפולים ורמת הצלחה גבוהה ביותר. השתלות שיניים ברחובות במרפאתו של ד"ר דוד עטיה מתבצעות ברמה הגבוהה ביותר בתחום.

שילוב הסורק האינטראורלי ותכנון של סדים מנחים מאפשרים לנו לתכנן מראש את תהליך מיקום השתלים והכתרים מבעוד מועד. תכנון השתלים בשיטת ה- 3D מאפשר לנו התערבות כירורגית מינימלית וזמן החלמה קצר ביותר. ד"ר דוד עטיה עבר הכשרה מיוחדת בתחום ה- CADCAM לשימוש בטכנולוגיות הדיגיטליות, והוא ממשיך להתעדכן בחידושים ובפיתוחים החדשניים ביותר בתחום.

שלבים לביצוע השתלות שיניים ברחובות:

שלב ראשון מבצעים סריקה של השיניים שנשלחת בקובץ למעבדה שמתכננת ומייצרת לנו סד שמורכב משרף המשמש מאוחר יותר לביצוע ההשתלה, הסד מולבש על הלסת המועמדת להשתלה ומשמש אותנו למיקום המדויק של השתלים על גבי הלסת. בדרך כלל אין צורך בניתוח אלא מתבצעת החדרת השתלים דרך הסד. עם סיום ביצוע השתלים נמקם את המבנים שהוכנו מראש עפ"י התכנון, ועליהם נרכיב את השיקום הזמני (כתר, גשר).

השינוי מתחיל כאן! לפגישת ייעוץ ופרטים נוספים